KONKURS „OJCZYZNA – POLSZCZYZNA”

Język jest podstawowym narzędziem komunikacji. Wszyscy wiemy też, jak ważna jest znajomość języka ojczystego i dbałość o jego poprawność.

27 maja 2020 r. uczniowie klas I, II i III wzięli udział w konkursie językowym „OJCZYZNA – POLSZCZYZNA”, tym razem w wersji online. Zadania konkursowe sprawdzały praktyczną znajomość i poprawność języka w zakresie fleksji, frazeologii, leksykologii, ortografii i semantyki.

Uczniowie mieli „trudny orzech do zgryzienia”, jednak polonistom (p. A. Wojtyś i p. B. Barańskiemu) szybko udało się wyłonić zwycięzców:

• I miejsce zajęła Beata Walasek z klasy III TE/TH;
  • II miejsce ex aequo zajęły Katarzyna Cienkowska i Patrycja Czerska z klasy III TE/TH;
  • III miejsce zajęła Monika Filiks z klasy III TG.

Gratulujemy!

Życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Wszystkim, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności językowe udostępniamy tegoroczne zadania konkursowe. TEST