Tydzień „Ekologia i My” w ZSZ nr 2

Od 15 do 24 maja 2020r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w wirtualnym tygodniu poświęconym zagadnieniom związanym z ekologią.

Za pośrednictwem szkolnego Facebooka, uczniowie świętowali m.in. Dzień Niezapominajki (15.05), Dzień Pszczół (20.05) czy Parków Narodowych (24.05). Z tej okazji klasa I TH5, pod kierunkiem wychowawczyni p. Anny Niedźwieckiej, przygotowała wiele ciekawostek oraz zagadek.

Wśród przygotowanych atrakcji był także wirtualny spacer po jednym z polskich parków narodowych, głosowanie na najpiękniejszy zakątek natury nieopodal nas oraz konkurs związany ze Dniem Niezapominajki.

Oprócz wspólnej zabawy, celem wydarzenia było kształtowanie umiejętności poszanowania przyrody oraz dostrzeganie jej piękna.

Daria Madejska

ekologia20