WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
w ZSZ nr 2 w Dęblinie

            28 września 2020 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie odbyły się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie zostało poprzedzone kampanią przedwyborczą – kandydaci na przewodniczącego musieli przygotować swój własny plakat wyborczy.

                Uczniowie i pracownicy szkoły mogli oddawać głosy na jednego z dwóch kandydatów. Wybory były oczywiście tajne. Po wyjęciu z urny kart do głosowania i ich przeliczeniu komisja wyborcza ogłosiła wyniki.

 

                Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2020/2021 została Natalia Gębal z kl. 3THG, a zastępcą: Mikołaj Majek z kl. 2TR4.

                Wybory do samorządu uczniowskiego to często dla młodych ludzi pierwsza okazja, by wypowiedzieć się w ważnej dla nich sprawie. Pokazujemy uczennicom i uczniom, że ich głos ma znaczenie i zachęcamy w ten sposób do wyrażania własnego zdania. Aktywny udział w wyborach do samorządu uczniowskiego to świetna lekcja demokracji – przypomina opiekun Samorządu Uczniowskiego – Daria Madejska.