PRZERWA NA CZYTANIE - BICIE REKORDU W CZYTANIU
NA PRZERWIE W ZSZ NR 2

W dniu 8.10.2020r. nasza szkoła przyłączyła się do I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

Do realizacji przedsięwzięcia zgłosiła się ponad stuosobowa grupa osób. Uczniowie chętnie przyłączyli się do akcji czytając swoje ulubione książki. Każdy z nich mógł przynieść wybraną przez siebie pozycję. Dla tych, którzy zapomnieli egzemplarza z domowej biblioteczki z pomocą przyszły zasoby biblioteki szkolnej.

Celem akcji było promowanie czytelnictwa, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.