dbi 21   Dzień Bezpiecznego Internetu
w ZSZ nr 2

9 lutego 2021 r. nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), organizowanego przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). Tegoroczna, edycja została zorganizowana pod hasłem „Razem dla lepszego Internetu!”.

W ramach akcji chętni uczniowie wzięli udział w konkursie na temat bezpieczeństwa w sieci. Najlepsze noty uzyskały uczennice klasy 3TEO – Justyna Maraszek i Andżelika Słyk oraz uczennica klasy IRR – Amelia Sumiga.  

Ponadto, podczas zajęć z wychowawcą, uczniowie uczestniczyli w pogadankach na temat zagrożeń w sieci oraz obejrzeli prezentacje i filmy poświęcone tej tematyce. Oprócz tego, wszyscy uczniowie wypełnili ankietę dotyczącą cyberprzemocy.

Celem akcji było popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa i kultury w sieci wśród uczniów naszej szkoły. Szkoła poprzez realizowane działania pragnie promować bezpieczne użytkowanie sieci oraz kształtować świadomych i mądrych użytkowników Internetu.

 

Samorząd Uczniowski