Eko-podchody w ZSZ nr 2

Piątek, 28 maja uczniowie naszej szkoły postanowili odbyć zajęcia w terenie uczestnicząc w grze miejskiej „Eko-podchody”, w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

O dobrą rozgrzewkę przed startem zadbali nauczyciele wychowania fizycznego przygotowując konkurencje zręcznościowe dla reprezentacji każdej z drużyn.

 

Po konkurencjach sportowych, uczestnicy zabawy plenerowej zmierzyli się z zagadkami, które musieli rozwiązać na trasie „Eko‑podchodów” w wyznaczonych punktach. Aby utrudnić zadanie, każda z sześciu drużyn poruszała się inną trasą, wyznaczoną na mapie.

Samorząd uczniowski przygotowując poszczególne stacje zadbał o to, aby w ciekawy sposób przekazać wiedzę na temat ekologii. Samo odnalezienie zadania jednak nie wystarczyło, bowiem należało odszyfrować je za pomocą dobrze znanego już uczniom kodu QR czy szyfru masońskiego. Aby zwyciężyć, należało jak najszybciej zmierzyć się z zadaniami typu escape room, puzzle, rebusy oraz krzyżówki.

Uczestnicy poprzez zabawę poszerzyli i utrwalili wiedzę na temat ochrony środowiska i najpiękniejszych zakątków polskiej przyrody.

Walka o zwycięstwo była niezwykle zacięta, gdyż uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem podczas gry. Najszybciej do celu dotarła klasa 2RR5, wygrywając tym samym pojedynek drużyn. Drugą lokatę wywalczyli uczniowie klasy IRR, a trzecią 2TG5.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za świetną zabawę J

Samorząd uczniowski