Europejskie korelacje - międzynarodowy projekt
w ZSZ nr 2 w Dęblinie

Tym razem uczniowie wykorzystywali swoje umiejętności matematyczne i językowe. Projekt edukacyjny na eTwinning to nie tylko wykorzystanie TIK, ale również rozwijanie kreatywności.     W projekcie udało się połączyć ważne kompetencje kluczowe. Stawiamy na jakość i innowacyjność w tym, co realizujemy.

Uczniowie ze szkół w Hiszpanii, Chorwacji i Polski, od marca do maja pracowali nad wspólnym projektem pt. „Europejskie korelacje“. Koordynatorami były p. Marta Cybula i p. Aldona Bakiera - Walaszek. Dla naszych uczniów to cenne doświadczenie i pracowali z dużym zaangażowaniem. Projekt realizowany był w oparciu o wymagania potrzebne do uzyskania Krajowej Odznaki Jakości.

W założonych działaniach uczestnicy mieli okazję wykazać się pomysłowością np. w opracowywaniu zasad wspólpracy czy tworzeniu logo projektu. W tej części sprawdziła się młodzież z klasy o profilu organizacja reklamy. Jednak większość zadań opierała się na statystyce. Zadaniem uczniów było przygotowanie i opracowanie ankiety, wyszukiwanie potrzebnych informacji w Eurostat, prezentacja i analiza opracowywanych danych. Za tę część odpowiedzialni byli ekonomiści. W finale uczniowie współpracowali w zespołach międzynarodowych. Swoje umiejętności językowe mógł sprawdzić każdy, ponieważ wszystkie zadania opracowywane były w języku angielskim.

Marta Cybula

zdjecietwinning