Narodowe Czytanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

17 września 2021 r. odbyła się 10. jubileuszowa edycja ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. W tegorocznej edycji czytano Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, tragifarsę, łączącą elementy komedii oraz tragedii. Jak co roku w naszym mieście akcję zorganizowała w swoich murach Miejska Biblioteka Publiczna.

Nasz zespół szkół reprezentowali uczniowie technikum: Oliwia Kopyść, uczennica klasy III, która wcieliła się w rolę Pani Dulskiej, Bartosz Pataj z klasy III jako Hanka i Damian Zanine z klasy II, odegrał rolę Zbyszka, występując wraz z grupą teatralną działającą przy Miejskim Domu Kultury w Dęblinie.

Tegoroczne wydarzenie rozpoczął skecz pt. „Bóg – Honor – Dulszczyzna” autorstwa p. Luizy Borkowskiej–Ziółkowskiej w wykonaniu uczniów ZSZ nr 1 w Dęblinie. Bezpośrednio po wesołym wstępie, uczestnicy spotkania zaprezentowali własne interpretacje fragmentów utworu.

Również i w tym roku, Kancelaria Prezydenta przygotowała okolicznościową pieczęć, którą można było w trakcie spotkania podstemplować swój egzemplarz Moralności Pani Dulskiej.

Anna Górka