WITAMY ROK SZKOLNY 2022/2023

„Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi”
Platon

1 września 2022 r. po ponad dwóch miesiącach odpoczynku wróciliśmy do szkoły, by uroczyście powitać nowy rok szkolny. W dzisiejszej uroczystości uczestniczyli: Pani Monika Kośmińska – Wicestarosta Rycki, Pani dyrektor, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz uczniowie i rodzice.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” głos zabrała Pani dyrektor Mariola Sulima, która powitała wszystkich zebranych na uroczystości, a także przedstawiła nowych nauczycieli.

Pani dyrektor szczególne słowa skierowała do pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w naszej szkole, przedstawiła również wychowawców klas pierwszych: Panią Agnieszkę Wojtyś (kl. I TR/TH), Panią Kamilę Jędrych (kl. I TG), Pana Macieja Kwiatka (kl. I TR), Pana Łukasza Jońskiego (kl. I a).

W swoim przemówieniu Pani dyrektor życzyła całej społeczności szkolnej owocnej pracy, a także wielu osiągnięć i sukcesów w nowym roku 2022/2023.

Po przemówieniu czternastu najlepszym uczniom naszej szkoły zostały wręczone stypendia Starosty Ryckiego.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego była także upamiętnieniem 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej.