NARODOWE CZYTANIE W ZSZ nr 2

5 września 2022 r. nasza szkoła po raz czwarty dołączyła do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod patronatem honorowym pary prezydenckiej.

W ramach akcji, zorganizowanej przez bibliotekę szkolną i samorząd uczniowski, uczniowie wzięli udział w maratonie czytelniczym na świeżym powietrzu, czytając „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Ten zbiór poezji został wydany dwieście lat temu w Wilnie i zapoczątkował w Polsce epokę romantyzmu.

Narodowe Czytanie to akcja popularyzująca polską literaturę, która została zainicjowana przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w 2012 r. wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza i jest kontynuowana przez obecnego prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Udział w Narodowym Czytaniu pozytywnie wpłynął na uczniów, zachęcając ich do lektury dzieła naszego wieszcza. Wspólne czytanie to nie tylko promowanie polskiej kultury, ale także propagowanie czytania wśród społeczności szkolnej.

Anna Górka i Daria Madejska