Ważna wygrana w Pałęcznicy

W przedostatniej kolejce Wojewódzkiej Ligi LZS drużyna Libero Dęblin odniosła wyjazdowe zwycięstwo nad drużyną Pałecznicy 3:0. Była to bardzo ważna wygrana ponieważ dalej pozostajemy w walce o wejście do wielkiego finału najlepszej czwórki tej ligi.

Początek spotkania w naszym wykonaniu był bardzo udany. Dobre zagrywki Piotra Jaśkowskiego i wykończone ataki przez Damiana Osiaka dały nam prowadzenie (8:2). Chwilowy brak koncentracji i dobra gra gospodarzy w obronie, pozwoliła im odrobić kilka punktów. Końcówka seta należała już do nas i wygraliśmy go po udanym ataku Maćka Jakubca (25:22)

Druga partia była najbardziej wyrównana. Gospodarze grali bardzo ambitnie i walecznie, przez co nie pozwolili nam odskoczyć na kilka punktów. Od stanu (9:9) drużyna gospodarzy zaczęła budowanie przewagi (16:13), ale nie udało im się doprowadzić jej do końca seta. Na ostatnią akcję trener Pataj zdecydował się zmienić Łukasza Potockiego na Kamila Leśko. Ta zmiana okazała się niezwykle skuteczna ponieważ zawodnik zakończył partię swoim skutecznym blokiem (25:23)

Trzeci set to bardzo dobra gra całego zespołu. Po udanym ataku Maćka Jakubca prowadzimy (8:5). Dalsza część seta to powiększanie naszej przewagi nad rywalem (18:13). Ostatni punkt w tym secie jak i zarazem w meczu zdobył Łukasz Potocki i zakończył partie wynikiem (25:18)