ZSZ nr 2 pamięta…

Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny biorą udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach można to zrobić poprzez upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń, miejsc i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta.  
Poszczególne klasy wraz z wychowawcami by uczcić pamięć lokalnych bohaterów udały się do miejsc pamięci w Dęblinie– pomnika upamiętniającego zesłańców Sybiru oraz pomordowanych podczas II wojny światowej.
Uczniowie nie zapomnieli także o grobach zmarłych nauczycieli naszej szkoły.
Klasa 3RR przygotowała wystawę poświęconą lokalnym bohaterom, dzięki której społeczność szkolna mogła przypomnieć sobie kto w naszym regionie służył w obronie ojczyzny.
Celem akcji jest nie tylko skłonienie wychowanków do refleksji na temat przemijania, ale także uwrażliwienie młodego pokolenia na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy związani są z historią naszego regionu.
Aldona Bakiera-Walaszek