CZYTAJ PL

Czytaj PL to znana naszym uczniom akcja Upoluj swoją książkę.

Biblioteka naszej szkoły po raz kolejny weźmie udział w projekcie, który jest największą akcją czytelniczą w kraju, a być może także i na świecie. W 2022 roku w akcji Czytaj PL wzięło udział ponad 60 000 osób, które wypożyczyły ponad 150 000 publikacji!

W tegorocznej edycji organizatorzy postawili na różnorodność i łatwy dostęp przekonując, że czytanie jest naprawdę dla każdego!

Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych ebooków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednej z oficjalnych grafik akcji. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć wyjątkowe bestsellery.

Tegoroczna lista lektur składa się 18 starannie wyselekcjonowanych, atrakcyjnych propozycji jest w ramach jednej biblioteki, bez podziału na książki młodzieżowe i dla dorosłych. Miłośnicy literatury z łatwością wybiorą coś dla siebie spośród takich kategorii, jak Young Adult, reportaże, literatura piękna, obyczajowa oraz kryminały. Tak jak w zeszłym roku, książki będzie można czytać na czytnikach elektronicznych inkBOOK oraz Kindle!

Czytać i słuchać bestsellerowych książek można od 2 do 31 listopada 2023r.

Zapraszam do skorzystania

Anna Górka