NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

         W całym kraju świętujemy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

10 listopada 2023 r. był w naszej szkole uroczystym dniem. O godzinie 11:11 nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie zaśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Przyłączyliśmy się w ten sposób do akcji „Szkoła do hymnu” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W programie artystycznym „Ojczyzna w sercach się zaczyna” przygotowanym przez kl. I TH/TR pod opieką p. Bartłomieja Barańskiego młodzież przypomniała drogę, która wiodła Polaków do odzyskania niepodległości.

Uczniowie wcielili się w role: Polski, żołnierzy, patriotów, zaborców ukazując, jakie trudności towarzyszyły Polakom przez 123 lata niewoli. Programowi towarzyszyła muzyka polskich kompozytorów, a także piosenki żołnierskie i patriotyczne.

Cieszymy się, że w tak radosny sposób możemy świętować 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystych obchodów tego wydarzenia.

B. Barański