ZSZ nr 2 w Dęblinie z wizytą w Lotniczej Akademii Wojskowej

W najbliższej okolicy ZSZ nr 2 w Dęblinie mieści się siedziba nawiązującej do tradycji Szkoły Orląt Lotniczej Akademii Wojskowej, najbardziej prestiżowej wojskowej szkoły wyższej kształcącej młodych pilotów, nawigatorów, logistyków lotnictwa. Klasa 2TR postawiła sobie za cel zapoznanie się z niezwykłą działalnością LAW i zaznajomienie się z jej ofertą edukacyjną.

Smaczkiem istotnym dla uczniów klasy 2TR - kształcących się w specjalności technik reklamy - była wizyta w biurze promocji dęblińskiej uczelni. Pozwoliło to nie tylko ogólnie zapoznać się z ofertą uczelni, ale także zajrzeć nieco za kulisy funkcjonowania działu, który odpowiada za promocję, marketing i reklamę uczelni, co było na pewno bardzo pouczające dla osób zainteresowanych tematem. 

Klasa 2TR odwiedziła następnie szereg ciekawych miejsc w Lotniczej Akademii Wojskowej takich jak symulatory F-16, symulator śmigłowca oraz symulator spadochronu. LAW posiada również swój tunel aerodynamiczny który używany jest w edukacji studentów z zakresu aerodynamiki. Przed wizytą w hangarach kryjących flotę szkoleniowych samolotów odwiedziliśmy jeszcze wydział logistyki, która jest ważną częścią lotnictwa i mogliśmy prześwietlić swoje plecaki na typowym urządzeniu znanym z lotnisk, tak by następnie spróbować odgadnąć co przedstawia obraz prześwietlonego bagażu.