Pożegnanie klas maturalnych

26 kwietnia 2024 r. to moment pożegnania tegorocznych abiturientów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie. W uroczystości oprócz 5-klasistów, dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów, wzięła udział Pani Monika Kośmińska - Wicestarosta Powiatu Ryckiego.

Tradycyjnie część oficjalna rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Następnie głos zabrała Dyrektor szkoły Pani Mariola Sulima, gratulując uczniom ukończenia szkoły i życząc powodzenia na maturze.

Głos zabrała również Pani Monika Kośmińska, która skierowała do młodzieży wiele ciepłych słów, życząc powodzenia na maturze i sukcesów w dalszej drodze zawodowej. Przedstawiciele klas maturalnych podziękowali dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom za wkład włożony w ich edukację i wychowanie.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie dyplomów i nagród za osiągnięcia naukowe, działalność społeczną i osiągnięcia sportowe.

Część artystyczną rozpoczęło wręczenie nagród specjalnych dla uczniów w przeprowadzonym plebiscycie. Po wręczeniu odznaczeń wszyscy zebrani zostali zaproszeni do obejrzenia filmu „Z pamiętnika maturzysty”. Część artystyczną zakończyła chwila wspomnień w postaci prezentacji ze zdjęciami tegorocznych abiturientów.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na spotkania w klasach, pożegnanie z wychowawcami oraz koleżankami i kolegami.