JESTEŚMY GOŚCINNI – LEKCJA POKAZOWA DLA GIMNAZJALISTÓW

Nasza placówka stara się być otwarta dla społeczności lokalnej oraz gości z okolicznych szkół. Z przyjemnością witamy w murach szkoły wszystkich, którzy lubią miło spędzać czas, a jednocześnie nabyć nową wiedzę i umiejętności.

15 marca 2013r. (piątek) gościliśmy w naszej szkole grupę uczniów  trzeciej klasy  Gimnazjum nr  4 w Dęblinie. Spędzili oni u nas 3 godziny, poznając szkołę od podszewki i zapoznając się z proponowaną ofertą edukacyjną na rok szkolny 2013/2014. Uczniowie poznali kierunki kształcenia, profile klas oraz perspektywy późniejszej pracy.

Główną atrakcją tego dnia był dla gimnazjalistów udział w pokazowej lekcji technologii gastronomicznej, prowadzonej przez p. Teresę Flont,  w trakcie której poznawali wartość odżywczą owoców i warzyw oraz uczestniczyli w warsztatach z carvingu (rzeźbienia w owocach i warzywach). Tego dnia gimnazjaliści mieli bezpośredni kontakt z nauczycielami i uczniami, którzy zaprezentowali  swój dorobek oraz  pochwalili się swoimi umiejętnościami i osiągnięciami. Klasą, która reprezentowała naszą szkołę była IIa (klasa szkoły zawodowej o profilu kucharz małej gastronomii, kończąca w tym roku naukę i przystępująca się do egzaminów zawodowych w czerwcu).

– Mamy nadzieję, iż organizowane przez nas mini dni otwarte ułatwią uczniom podjęcie właściwej decyzji i przekonają ich do wyboru naszej szkoły. Tego typu działania są najlepszą metodą dotarcia do gimnazjalistów i zaprezentowania im oferty edukacyjnej – uważa pani dyrektor Gabriela Wojdat, która dała nauczycielom zielone światło dla przeprowadzenia kolejnych tego typu lekcji, promujących kierunki kształcenia oferowane przez ZSZ nr 2 w roku szkolnym 2013/2014.

Całą wizytę od strony logistycznej nadzorowały p. Hanna Prokocka (ZSZ nr 2) oraz p. Elżbieta Piątkowska (Gimnazjum nr 4). Taka forma promocji bardzo przypadła do gustu naszym gościom, dowodem czego jest kolejna grupa gimnazjalistów, która odwiedzi nas już w kwietniu.