WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS GASTRONOMICZNY „KUCHARZ NA MEDAL” ROZSTRZYGNIĘTY

25 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Gastronomiczny „Kucharz na medal”. Tym razem organizatorzy postawili na potrawy kuchni regionalnej.

To już piąta edycja konkursu kulinarnego. Celem tegorocznego była popularyzacja tradycyjnych potraw regionalnych charakterystycznych dla różnych regionów Polski, doskonalenie umiejętności kulinarnych, rozbudzanie inicjatywy, pomysłowości i kreatywności uczniów szkół gastronomicznych – wyliczają organizatorzy. Ocenie podlegały: smak potrawy, wygląd i aranżacja, dobór składników oraz sposób i technika jej przyrządzenia.

Konkurs „Kucharz na medal” cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów klas szkoły zawodowej i technikum gastronomicznego. Z roku na rok rośnie liczba chętnych do wzięcia udziału w „szkolnych potyczkach kulinarnych”. Do tegorocznej edycji, zgłosiła się rekordowa liczna drużyn, co spowodowało konieczność dokonania wstępnej selekcji. Do konkursu ostatecznie zostało zakwalifikowanych 10 zespołów jedno i dwuosobowych. Byli to:

lp

Imię i nazwisko

Klasa

Nazwa wyrobu konkursowego

1.

Kowalski Łukasz

Ia

Kluski z makiem

2.

Kuba Kwiatkowski

Aneta Przybysz

I TGa

Zrazy wołowe z sosem żurawinowym

3.

Andżelika Filipek

Alicja Filiks

I TGa

Łosoś smażony z sosami

4.

Cichocka Karolina

Kęska Ilona

IIa

Kwaśnica

5.

Rudzka Sylwia

Prygiel Monika

IIa

Schab ze śliwką

6.

Agnieszka Węgier

Skrzypczyńska Ewelina

II TGa

Kurczak w potrawce po warszawsku

7.

Stosio Szymon

Grudzień Sebastian

II TGa

Makówka śląska

8.

Olejarz Dorota

Bilska Katarzyna

II TGa

Schab po góralsku

9.

Drachal Paulina

Kucharska Julia

III TGa

Zawijaki

10.

Gogłoza Konrad

Jaworska Angelika

III TGa

Krokiety ziemniaczane z mięsem

Uczniowie mieli 180 minut na przygotowanie konkursowego dania. O 11.30 wszystkie stanowiska konkursowe kusiły smakiem i aromatem przyrządzonych potraw, cieszyły oko ciekawą aranżacją i przyciągnęły liczną rzeszę uczniów dopingujących swoim kolegom i koleżankom, którzy zaraz po ocenie przez komisję przygotowanych dań, także mogli przekonać się o ich walorach smakowych.

Komisja konkursowa tego dnia nie mogła narzekać na brak różnorodności potraw, każdy z jej członków znalazł własnych faworytów. W tym roku poziom był znacznie wyższy niż w poprzednich latach. Uczniowie gotują z wielką pasją i zamiłowaniem, to jest odzwierciedlenie tego, czym się interesują. Wszyscy wykazali się dziś wielkimi zdolnościami – relacjonowali po degustacji członkowie jury. Jednakże spośród tak wielu smaków i zapachów trzeba było wyłonić zwycięzców. Po długich i burzliwych obradach podjęto decyzję.

Kucharzami na medal okazały się uczennice Andżelika Filipek i Alicja Filiks, które przygotowały „Łososia smażonego z sosami”. II miejsce zdobyła „Kwaśnica” wykonana przez Karolinę Cichowską i Ilonę Kęska, natomiast na III miejscu uplasował się „Schab po góralsku” sporządzony przez Olejarz Dorotę i Bilską Katarzynę. Poza miejscami na podium postanowiono uhonorować wyróżnieniem za oryginalność i aranżację Paulinę Drachal i Kucharską Julię, które wykonały „Zawijaki”.

Wyniki konkursu:

Lp.

Imię i nazwisko

Klasa

Miejsce

Nazwa wyrobu konkursowego

1

Andżelika Filipek

Alicja Filiks

I TGa

I

Łosoś smażony z sosami

2

Cichocka Karolina

Kęska Ilona

IIa

II

Kwaśnica

3

Olejarz Dorota

Bilska Katarzyna

II TGa

III

Schab po góralsku

4

Drachal Paulina

Kucharska Julia

III TGa

IV

wyróżnienie

Zawijaki

 

Gratulujemy laureatom i zarazem dziękujemy

wszystkim zespołom za udział w konkursie oraz przygotowanie pysznych potraw. Szczególne podziękowania należą się również wychowawcom za pomoc, zaangażowanie oraz doping swoim wychowankom.