Dzień Edukacji Narodowej

"Dobry nauczyciel, jak aforysta, nie poniża i nie krzyczy, a zapraszając do refleksji nie traci poczucia realizmu i optymizmu"

W dniu 13 października o godzinie 13.30 w sali gimnastycznej naszej szkoły uroczyście odśpiewanym hymnem narodowym rozpoczął się apel związany z Dniem Edukacji Narodowej. Jest to święto szczególne dla wszystkich pracowników oświaty i obchodzone jest w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej od 1773 roku.

Uroczystego powitania przybyłych gości dokonała Dyrektor szkoły Pani Gabriela Wojdat, witając między innymi całe grono pedagogiczne, wszystkich pracowników szkoły, jak również przybyłych emerytowanych pedagogów. Pani Dyrektor wyraziła podziękowania dla wszystkich współpracowników, podkreślając ich zaangażowanie oraz serce, które codziennie wkładają w wychowanie i kształtowanie postaw młodego pokolenia. Swoje podziękowania złożyli również uczniowie, życząc nauczycielom dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy ILO pod opieką wychowawcy, p. Grażyny Pachnik-Rutkowskiej. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania.

Samorząd Uczniowski pod opieką pani Agnieszki Skowron zorganizował galę "Belfry 2011", do powstania której przyczynili się uczniowie naszej szkoły, wypełniając opracowaną przez Samorząd Uczniowski ankietę dotyczącą kontaktów nauczyciela z uczniem. W ten sposób wyłaniano zwycięzców w 10 kategoriach. A o to wyniki:

  1. PRZYJAZNA DUSZA – p. Elżbieta Świątkowska
  2. SOKOLI WZROK – p. Ewa Kania
  3. POZYTYWNIE ZAKRĘCONY –  p. Agnieszka Skowron
  4. MISTRZ CIĘTEJ RIPOSTY – p. Wojciech Jarząbek
  5. MISTRZ SZYKU I GRACJI – p. Aleksandra Wiśniewska
  6. PRACUŚ – p. Janina Gnyś
  7. KOSA – p. Wanda Wiraszka
  8. ORATOR – p. Joanna Pardo
  9. KREDOPISARZ – p. Grażyna Pachnik-Rutkowska
  10. MISTRZ – p. Joanna Pardo

Pani Dyrektor szkoły podziękowała występującym uczniom i nauczycielkom, które przygotowały całość. Impreza zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim wszystkich pracowników szkoły i emerytów.