Skoczne, piękne i inteligentne… „To my czirliderki”

W ramach projektu pt. „Równy start do kariery – program rozwojowy Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie” pod opieką p. Hanny Warownej powstała grupa cheerleaders.

Ową grupę tworzyło 10 odważnych i fajnych dziewcząt z klas I – III naszej szkoły. Pierwsze spotkanie odbyło się 8 kwietnia bieżącego roku. Początki jak każdy wie bywają trudne. Tak też było z nami. Na pierwszym spotkaniu zapoznałyśmy się z harmonogramem zajęć oraz ustaliłyśmy ilość prezentowanych przez nas układów oraz ubiór im towarzyszący. Następnie zaprezentowałyśmy swoje pomysły dotyczące układów. To był najbardziej męczący etap naszych przygotowań, ponieważ każda z nas miała multum pomysłów, które często nie spotykały się z akceptacją innych uczestniczek projektu. Po długich i bardzo męczących obradach postanowiłyśmy poprosić o pomoc „wujka Googla”, który chętnie przedstawił nam  kilka prostych kroków, które mogłyśmy wykorzystać w naszych układach. W końcu udało nam się stworzyć dwa układy, których postanowiłyśmy się nauczyć. Kolejne nasze spotkania mijały nam bardzo szybko, ponieważ ćwiczyłyśmy już poszczególne części układu, które po pewnym czasie scaliły nam się w dwa pracochłonne układy. Musimy przyznać, że czasami było nam bardzo ciężkie a ciągle powtarzane układy dawały nam mocno w kość. Pomimo tego zmęczenia jesteśmy zadowolone z wyników naszej pracy. Niestety.. wszystko co dobre szybko się kończy. Także nasze zajęcia. Jest nam bardzo przykro, że trwały one tak krótko. Nim się obejrzałyśmy był już koniec projektu.

Wkrótce zaprezentujemy nasze układy, a inni ocenią czy zrobiłyśmy to dobrze czy może mogłoby być lepiej. Kto wie.. może kiedyś zostaniemy cheerleaderkami z prawdziwego zdarzenia. Dziękujemy za szanse wykazania się naszymi zainteresowaniami związanymi z tańcem i muzyką.

Olga Jagiełło