PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

W środę 26 października 2016r. gościliśmy w bibliotece naszej szkoły ponad trzydziestoosobową grupę przedszkolaków wraz z opiekunami z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Dęblinie przy ul. 15 Pułku Piechoty Wilków.

Podczas wizyty dzieci miały możliwość zapoznania się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na pólkach. Pani bibliotekarka Anna Górka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece. Dzieci zobaczyły, jak wygląda katalog i kartoteka czytelników oraz poznały zasady wypożyczania książek. Szkoda, że tylko teoretycznie, ponieważ nasza biblioteka jest przystosowana dla trochę starszego czytelnika.

Spotkanie w bibliotece nie mogło odbyć się bez głośnego czytania pod hasłem „Czytanie – mądra rzecz” w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Goście wysłuchali książki Marii Konopnickiej „Na jagody” czytanej przez uczniów klasy II Technikum Hotelarskiego pod kierunkiem pani bibliotekarki oraz obejrzeli prezentację multimedialną do w/w tekstu.

Na zakończenie pobytu dzieci odgadywały zagadki przygotowane na podstawie wierszy Jana Brzechwy. Przedszkolaki znakomicie sobie z nimi poradziły.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki uśmiechnięty. Miejmy nadzieję, że takie akcje przyczynią się do tego, iż czytanie stanie się dla dzieci ważną życiową potrzebą.