Remont trwa, widać już efekty prac,
… a i wiedzy u maturzystów przybywa

Pierwsze trzy dni ferii za nami. Błogie lenistwo, z tym właśnie kojarzą nam się ferie. To idealna okazja na odpoczynek od szkolnych obowiązków, zadań domowych i bezkarne  ,,nicnierobienie”. Okazuje się jednak, że nie wszyscy uczniowie ZSZ nr 2 oddali się słodkiemu leniuchowaniu.

Każdego dnia punktualnie o godz. 8.00 na zajęciach przygotowujących do egzaminu zawodowego meldują się uczniowie klasy IVTE. Ich walka z arkuszami i zadaniami egzaminacyjnymi, pod czujnym okiem  pań M. Sulimy i  A. Wiśniewskiej, trwa aż do południa. Klasy IVTG i IVTGa pojawiły się w szkole na zajęciach z j. polskiego oraz j. angielskiego przygotowujących do egzaminu maturalnego. Zajęcia były prowadzone przez panie I. Czerwińską, A. Skowron oraz A. Wojtyś. W kolejnych dniach uczniowie będą mieli także okazję, aby podszkolić się z matematyki na zajęciach u pani M. Cybuli.
Jednak nie tylko nauką żyje nasza szkoła w czasie tegorocznych ferii. Zgodnie z zapowiedzią, trwa dalsze „odświeżanie” korytarza na pierwszym piętrze. Na stanowiskach pracy stawili się już „doświadczeni pracownicy”, biorący udział w grudniowym remoncie: Paulina Reda, Krzysztof Bednarczyk, Adrian Przerwa, Daniel Gozdera oraz nowicjusze, których przybywa każdego dnia, z czego się bardzo cieszymy. Również maturzyści, którzy chcą mieć swój udział w tym remoncie, w przerwach od zajęć zjawiają się choć na chwilę, aby wspomóc nas w pracach remontowych.
A skoro o pracy mowa… w ciągu pierwszych trzech dni remontu zostały pomalowane wszystkie ściany, drzwi oraz parapety. Można więc powiedzieć, iż najgorsze za nami. Pozostało przyklejenie tapety i plakatów, powieszenie obrazu oraz ustawienie sof. Tym razem kolorystyka utrzymana jest w odcieniach żółci i szarości. Ponieważ miejsce to w całości będzie przeznaczone do odpoczynku dla uczniów, stanowisko dyżurnych zostanie przeniesione na parter.
Termin zakończenia prac przewidujemy na piątek. Jeśli nudzi wam się w domu, zapraszamy do nas. Trochę ruchu na pewno nie zaszkodzi, a i jest to świetna okazja do zacieśnienia więzi koleżeńskich. Przy malowaniu i muzyce miło się rozmawia.