PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Podobno w tym roku astronomiczna wiosna zawitała do nas o jeden dzień wcześniej. My jednak tradycyjnie, jak co roku, obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny 21 marca.

Aby zachęcić uczniów do zawitania w tym dniu (potocznie zwanym „Dniem Wagarowicza”) w mury szkoły, Samorząd Uczniowski, za zgodą pani dyrektor Gabrieli Wojdat postanowił zorganizować ten dzień trochę inaczej.

W myśl zasady,, coś dla duszy i dla ciała ‘’ oprócz zajęć lekcyjnych, które rano odbyły się zgodnie z planem, o godzinie 12.00 uczniowie pod opieką nauczycieli udali się na plac obok szkoły gdzie przywitali wiosnę wspólnym grillowaniem. Dlatego też tego dnia uczniowie pojawili się w szkole nie tylko z zeszytami, ale także z produktami do grillowania, takimi jak kiełbaski, szaszłyki czy hamburgery. Niektórzy wiosenni zapaleńcy przywieźli nawet ze sobą własne grille. Dla pozostałych uczniów o grille jednorazowe zadbał SU.

Do przyjścia tego dnia na lekcje zachęciła zapewne także informacja, że ten dzień w naszej szkole jest dniem bez pytania oraz bez kartkówek, a klasa z najlepszą frekwencją otrzyma możliwość usprawiedliwienia jednego dodatkowego dnia nieobecności. Miło nam poinformować, iż przywilej ten wywalczyła klasa IIITHa/TE, która stawiła się tego dnia w komplecie. Tuż za nią, z niemal 100% frekwencją uplasowały się klasy IVTGa, IVTG oraz ITE/TH. Klasa IVTGa udowodniła także, że o grillowaniu wie wszystko i to oni zdobyli tego dnia tytuł „Szkolnego mistrza grillowania”.

Na zakończenie mała refleksja. Jeśli można spędzić w szkole dzień wagarowicza właśnie w taki sposób, to chyba warto przyjść. Jest to przecież świetna okazja na zacieśnienie więzi koleżeńskich oraz klasowych.