Dzień Otwarty 2017 już za nami…

15 marca otworzyliśmy szeroko drzwi dla wszystkich tych, którzy chcieli zobaczyć nasze wcale nie takie skromne progi :) Odwiedziło nas wielu gimnazjalistów, którzy mieli okazję obejrzeć pracownie szkolne oraz zapoznać się z zawodami, w których kształcimy.

Przewodnikami po naszym szkolnym świecie byli nie kto inny jak nasi uczniowie, bo kto lepiej opowie za co lubimy to nasze miejsce? :) Trasa podróży prowadziła przez kolejne piętra i zakamarki. Kolejne przystanki uchylały coraz bardziej rąbka tajemnicy, ukazując wiele obliczy naszej szkoły, w której ważna jest nie tylko nauka, ale i dobra zabawa. A skoro o zabawie mowa, jak co roku Dzień Otwarty był doskonałą okazją do popisów artystycznych w wykonaniu naszych „szkolnych gwiazd”. W tym roku przygotowali oni układy taneczne, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz napisali piosenki, które następnie wykonali.

Nie z samej zabawy jednak życie szkolne się składa. I tak gimnazjaliści mieli w tym dniu okazję m.in. zawitać na „Fashion Day” gdzie obejrzeli pokaz kierunków kształcenia; do „Akademii kulinarnej” gdzie przygotowali słodkie małe co nieco; do „Laboratorium mydlarnianego” gdzie poznali tajniki samodzielnej produkcji mydła i soli do kąpieli, czy też na „Uniwersytet milionera” gdzie zdradziliśmy jak można się szybko wzbogacić. Poza tym uczniowie wytężali szare komórki zmagając się z grami przedmiotowymi, opracowanymi wspólnie przez naszych uczniów i nauczycieli – „W 80 dni dookoła świata”, „Let’s get gaming”, „Droga do wolności” oraz sprawdzali swoja kondycję fizyczną starując w „Gim-rzyskach sportowych”. Spragnieni wędrowcy mogli spróbować wyśmienitych drinków, przygotowywanych przez naszych barmanów oraz odpocząć podczas „Śniadania u Tiffany’ego”. Tradycyjnie już, na koniec uczniowie zostali zaproszeni na gorący posiłek, przygotowany przez uczniów technikum gastronomicznego.

Podsumowując, tegoroczny Dzień Otwarty był świetną okazją, żeby się rozejrzeć i lepiej poznać naszą szkołę. Gimnazjaliści mogli wziąć udział w różnego rodzaju atrakcjach oraz podpytać naszych uczniów o kierunki kształcenia, życie szkolne czy też koła zainteresowań.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gimnazjalistom i ich opiekunom za odwiedzenie naszej szkoły. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia fotorelacji z Dnia Otwartego na szkolnym facebooku oraz zapoznania się ze szczegółowymi informatorami na stronie internetowej szkoły prezentującymi kierunki kształcenia na rok szkolny 2017/2018.