Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej dziewcząt

11 kwietnia 2017 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie odbyły się mistrzostwa szkoły ,,trójek” siatkarskich dziewcząt.

W turnieju tym uczennice podzielone zostały na dwie grupy – po cztery drużyny w każdej.

W grupach rozgrywano mecze w systemie „każdy z każdym” - do dwóch wygranych setów do 15 pkt.

Spotkania niejednokrotnie dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie dla każdego punktu. Turniej rozgrywany był na bardzo wysokim poziomie, a poszczególne spotkania niejednokrotnie kończyły się przewagą tylko dwóch punktów (szczególnie w tych spotkaniach, gdzie dziewczęta walczyły już o miejsca na podium).

Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz zasady fair play, w jakich rozgrywane były zawody.

W walce o tytuł mistrzyń szkoły zagrały:

Półfinał:

IV TH : II TH – 2:1

III TE : III TH – 2:0

Mecz o III miejsce

III TH : II TH – 2:0

Finał:

IV TH : III TE – 2:0

Zwyciężczyniami turnieju zostały uczennice z klasy IV TH w składzie: Izabela Ochal, Paulina Warowna, Adrianna Droździkowska.

II miejsce wywalczyły uczennice z klasy III TE w składzie: Paulina Żarłak, Dominika Zięba, Katarzyna Juścińska.

III miejsce zdobyły dziewczyny z klasy III TH w składzie: Magdalena Ochal, Anna Kępka, Karolina Opieka.

Ponadto w zawodach wzięły udział dziewczęta z klas: I TG, I TH, I TEO, IV TG.

Wszystkim zawodniczkom biorącym udział w zawodach dziękujemy.

Hanna Warowna