Do Częstochowy przed maturą

Wiosna to czas pielgrzymek maturzystów do Częstochowy.

Uczniowie, którzy lada dzień zmierzą się ze swoim pierwszym i najważniejszym egzaminem w życiu, decydują się jechać czasem nawet kilkaset kilometrów, aby pomodlić się o jak najlepszy wynik majowego egzaminu.

19 kwietnia 2017 r. o 4.45 (rano) tegoroczni maturzyści wraz z wychowawcami wyruszyli na Jasną Górę. Podróż trwała przeszło 6! godzin – z powodu złych warunków atmosferycznych. Po dotarciu na miejsce grupa miała wolną czas, który poświęciła na zwiedzanie świętych miejsc. Następnie o godzinie 13.00 młodzież udała się do kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie wzięła udział w uroczystym odsłonięciu wizerunku Matki Bożej oraz dedykowanej maturzystom mszy świętej.

Około godziny 15.00 wszyscy byli już z powrotem na swoich miejscach w autokarze. Zmęczeni po intensywnym dniu, ale szczęśliwi, maturzyści wrócili około godziny 21.00 do Dęblina.