POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

Wędrówką […] życie jest człowieka.
Edward Stachura

28 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie społeczność szkolna pożegnała tegorocznych abiturientów. W uroczystym zakończeniu wzięły czwarte klasy technikum ekonomicznego, hotelarskiego i gastronomicznego.

Pożegnanie było dużym przeżyciem dla tegorocznych maturzystów, bowiem był to ich ostatni dzień w naszej szkole. W oficjalnej części Pani dyrektor Gabriela Wojdat zwracając się do abiturientów podsumowała ich czas spędzony w murach szkolnych, jednocześnie życząc wiele pomyślności w dalszym życiu.

Następnie zostały wręczone nagrody: starosty, za najwyższe wyniki w nauce, za wysoką frekwencję. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Agnieszka Kucułyma, Aleksandra Langwińska, Justyna Pierzchała, Klaudia Reda, Marika Stelmach, Jakub Kopera z klasy IV TE/TH i Ewelina Bartosiewicz, Paulina Janicka i Klaudia Jasek z klasy IV TG.

Uroczystość nie mogłaby się odbyć bez wręczenia maturzystom podziękowań za:

• udział w olimpiadach i konkursach,
  • wybitne osiągnięcia w sporcie,
  • pracę na rzecz szkoły i samorządu uczniowskiego i klasy,
  • pracę w warsztatach szkolnych.

Po nagrodach i podziękowaniach głos zabrali tegoroczni maturzyści. W swoim krótkim przemówieniu Izabela Ochal i Rafał Krypski podziękowali dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom za ogromne serce i pomoc, na którą mogli zawsze liczyć.

Po części oficjalnej przyszła kolej na artystyczną przygotowaną przez klasę II TG i panią Hannę Prokocką. W programie udział wzięli także uczniowie klasy I TEO i I TH/TG. Podsumowaniem uroczystości było wspólne wykonanie piosenki Ale to już było.

Na zakończenie apelu samorząd uczniowski wraz z opiekunem p. Agnieszką Skowron przygotował krótką prezentację przedstawiającą zbiór fotografii z życia maturzystów – od klasy pierwszej do czwartej. Uczniom z twarzy nie znikał uśmiech, wielu też zakręciła się łezka w oku.

Po uroczystości maturzyści udali się po raz ostatni do swoich klas z wychowawcami: panią Ewą Kanią (IV TE/TH) i Janiną Wiraszką (IV TG). To tam każdy z abiturientów odebrał świadectwo i stał się absolwentem Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie.

Na zakończenie raz jeszcze życzymy naszym absolwentom oprócz oczywiście zdanej na 100% matury samych sukcesów i pomyślności.

Więcej zdjęć na naszym profilu na facebooku ZSZ nr 2 w Dęblinie