Spływ kajakowy

W piątek 2 czerwca 2017 roku grupa uczniów ZSZ nr 2 w Dęblinie pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego i wychowawców wyruszyła na spływ kajakowy kilkunastokilometrowym odcinkiem Wieprza. Wyjazd został zorganizowany w ramach Dnia Dziecka. W spływie uczestniczyli uczniowie klas ITE/TO i II TH.

Trasa wiodła z Kośmina do Dęblina. Uczestnicy pokonywali kolejne kilometry malowniczej drogi w radosnych nastrojach, dziarsko wiosłując. W Bobrownikach nastąpiła chwila przerwy na wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku i regenerację sił. Pokrzepieni posiłkiem wyruszyli w dalszą drogę. Zmęczeni,ale szczęśliwi dotarli do celu. ​ Spływ kajakowy to znakomity pomysł na wyjazd klasowy. W ramach wspólnej przygody na rzece młodzież świetnie się integruje i uczy współpracy w grupie. Wyjazd na kajaki zachęca również do uprawiania sportu oraz popularyzuje zdrowy tryb życia.