Przedłużamy Dzień Dziecka,
czyli wycieczka na Międzynarodowe Dni Żywności w Nadarzynie

Wszyscy wiemy, że 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Postanowiliśmy więc przedłużyć naszym uczniom to wspaniałe święto i zabrać ich na wycieczkę do Ptak Warsaw Expo.

2 czerwca 2017 r. uczniowie klas I i II technikum gastronomicznego i hotelarskiego i zasadniczej szkoły zawodowej udali się do Nadarzyna, gdzie mogli uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Żywności. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. H. Prokocka, p. M. Wilk, p. B. Barański.

 Ptak Warsaw Expo w warszawskim Nadarzynie był organizatorem Międzynarodowych Targów Żywności – imprezy skupiającej największą w Europie Środkowej liczbę wystawców artykułów żywnościowych. W targach wzięło też udział 7 ministrów rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej. Międzynarodowe Targi Żywności miały za zadanie promowanie rozwoju gospodarczego, lokalnego i krajowego. Wśród wystawców oprócz przedstawicieli Lubelszczyzny, Mazowsza i innych polskich regionów można było spotkać reprezentantów Rumunii, Gruzji, Indii, Czarnogóry, Słowenii, Bułgarii.

Uczniowie i opiekunowie zapoznali się z bogatą ofertą wystawców, wśród której znaleźć można było: potrawy kuchni regionalnych (m.in. góralska, kaszubska, mazurska); herbaty i kawy (mogliśmy obejrzeć proces obróbki kawy i jej wypalania); wędliny, słodycze, soki, zdrową żywność; kuchnię hinduską, rumuńską, bałkańską, etc. Mogliśmy degustować potrawy polskie (te tradycyjne i te nowoczesne), spróbować specjałów kuchni europejskich (np. ślimaków), azjatyckich czy potraw z Syberii.

Targi stały się okazją do obejrzenia pokazów znanych kucharzy – Josepha Seeletso, Andrzeja Bryka. Można było także posłuchać ciekawych prelekcji wykładowców Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a także obejrzeć występy zespołów ludowych z Polski, Węgier, Bułgarii i Rumunii.