Dzień Sportu w ZSZ nr 2

1 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Sportu. Pomysłodawcą i siłą napędową imprezy była klasa II TG, a w jego organizacji pomogli nauczyciele wychowania fizycznego oraz samorząd uczniowski. Celem spotkania była integracja oraz kształtowanie nawyków aktywnego wypoczynku wśród naszych uczniów.

Turniej obejmował gry i zabawy, które wymagały aktywności fizycznej, zwinności oraz współdziałania. I tak, uczniowie mogli spróbować swoich sił w piłce siatkowej plażowej, piłce nożnej oraz badmintonie. Do turnieju zgłosiło się 67 uczniów klas I, II i III.

Pogoda dopisała, uczestnicy czerpali przyjemność ze wspólnie spędzanego czasu – imprezę należy więc zaliczyć do udanych. Na koniec dnia, młodzież zgodnie zadeklarowała, że wydarzenie należy powtórzyć w przyszłym roku szkolnym.