KONKURS „OJCZYZNA – POLSZCZYZNA”

Język jest podstawowym narzędziem ludzkiego myślenia i porozumiewania. Wszyscy wiemy też jak ważna jest znajomość języka ojczystego i jak cenna w dzisiejszych czasach staje się dbałość o jego poprawność.

5 czerwca 2017 r. czterdziestu uczniów klas I, II i III wzięło udział w konkursie językowym „OJCZYZNA – POLSZCZYZNA”. Zadania konkursowe sprawdzały praktyczną znajomość i poprawność języka w zakresie fleksji, frazeologii, leksykologii, ortografii i semantyki.

Uczniowie mieli „trudny orzech do zgryzienia”, jednak polonistom (p. A. Wojtyś i p. B. Barańskiemu) szybko udało się wyłonić zwycięzców:

  • I miejsce zajęła Dominika Mazur z klasy III TH;
  • II miejsce zajęła Alicja Łukasik z klasy III TH;
  • III miejsce zajęła Małgorzata Bogusz z klasy I TEO.

Gratulujemy!

Życzymy sukcesu w kolejnych konkursach językowych.

Wszystkim, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności językowe udostępniamy poniżej zadania z tegorocznego konkursu „OJCZYZNA – POLSZCZYZNA”.

Zadanie z konkursu "OJCZYZNA – POLSZCZYZNA