Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018

4 września 2017 r. po dwóch miesiącach beztroskiego lenistwa wróciliśmy do szkoły, by uroczyście rozpocząć nowy rok 2017/2018. W dzisiejszej uroczystości wzięli udział: Wicestarosta Powiatu Ryckiego – p. Stanisław Włodarczyk, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz uczniowie.

Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie Pani dyrektor Gabriela Wojdat w swoim przemówieniu życzyła całej społeczności owocnej pracy i wielu sukcesów w nowym roku szkolny. Szczególną uwagę zwróciła na słowa Platona będące mottem dzisiejszej uroczystości – „Najważniejszy w każdym działaniu jest początek”.

Pani dyrektor powitał także uczniów klas pierwszych: technikum ekonomicznego i hotelarskiego (wych. p. Iwona Czerwińska); technikum gastronomicznego (wych. p. Ewa Kania) i zasadniczej szkoły zawodowej (wych. p. Daria Madejska).

Po przemówieniu najlepszym uczniom naszej szkoły wręczone zostały stypendia Starosty Ryckiego.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego była także upamiętnieniem 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Program artystyczny przygotowany przez klasę III TH (pod kierownictwem p. Roberta Pataja) był przypomnieniem tego wydarzenia.