NARODOWE CZYTANIE

2 września 2017r. odbyła się 6 edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której cała Polska czytała „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Jak co roku w naszym mieście akcję zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna. Wśród czytających byli między innymi przedstawiciele władz miasta, szkół, lokalnych zakładów pracy, wojska. W tym roku naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy II technikum organizacji reklamy: Małgorzata Bogusz i Zuzanna Świderska.

Z tej okazji Kancelaria Prezydenta przygotowała okolicznościową pieczęć, którą można było podstemplować swój egzemplarz „Wesela”.

Tegoroczna lektura „Wesela” została wybrana podczas internetowego głosowania. Dzieło Stanisława Wyspiańskiego konkurowało z „Przedwiośniem” Stefana Żeromskiego, „Pamiętnikami Soplicy” Henryka Rzewuskiego i „Beniowskim” Juliusza Słowackiego.