Uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie w "The Voice of Poland"

11 września 2017 r. o godz. 13.00 grupa 50 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie wyruszyła do Warszawy, by będąc częścią publiczności wziąć udział w nagraniu programu „The Voice of Poland”. Punktem docelowym było ATM Studio, gdzie tworzone jest znane z TVP 2 show muzyczne. Organizatorem wyjazdu był samorząd uczniowski, który już pierwsze dni nauki postanowił wykorzystać w celach lepszej integracji społeczności szkolnej.

 Zasiadając na widowni uczniowie mogli zobaczyć w jaki sposób powstaje fantastyczna atmosfera tego programu oraz przekonać się, że Jury stoi przed niezwykle trudnym zadaniem wyboru między tym co doskonałe, a ... doskonalsze. I chociaż w obecnym czasie na ekranach telewizyjnych widzowie oglądają program na etapie „przesłuchania w ciemno”, my mogliśmy obserwować faworytów biorących udział w tzw. "nokautach". Nie zdradzamy jednak szczegółów dotyczących nagrań, a w szczególności nazwisk finalistów, żeby nie psuć zabawy osobom, które śledzą program w telewizji.

Wyjazd do Warszawy był dość ciekawym doświadczeniem i można zaliczyć go do udanych. Pomimo opóźnień w nagraniu programu oraz zmęczenia – uczniowie spędzili w studiu 7 godzin, przede wszystkim dobrze się bawiliśmy i mieliśmy okazję usłyszeć wspaniałe głosy.