Akcja wyślij kartkę do Powstańca, czyli akcja „BohaterON”

 Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii historycznej „BohaterON – włącz historię” zorganizowanej na terenie szkoły przez szkolne koło historyczne wraz z samorządem uczniowskim. Akcja polega na wysyłaniu kartek do uczestników powstania warszawskiego.

W dniach 25 – 29 września 2017 r. nasi uczniowie pisali dla uczestników walk z roku 1944 kartki z życzeniami oraz składali podziękowania – oddając im hołd i dziękując za ich bohaterską walkę. Chcieli w ten sposób powiedzieć „Pamiętamy!”.

Akcja, w której jako szkoła wzięliśmy udział przerasta z roku na rok wszelkie oczekiwania organizatorów. W ubiegłym roku Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich 97 359 kartek i listów. Cieszymy się, bo po raz kolejny staliśmy się częścią tego ważnego projektu. Po cichu liczymy, że także w tym roku Powstańcy nam odpiszą.