logo obok tekstu Szkolne Koło Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu powstało we wrześniu 2017 r. z uwagi na zainteresowanie uczniów niesieniem pomocy potrzebującym. Lista członków wciąż rośnie, obecnie znajduje się na niej 23 wolontariuszy.

Program koła kierowany jest do uczniów naszej szkoły, którzy chcą pracować na rzecz osób potrzebujących wsparcia i pomocy oraz wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne i kulturalne.

Będąc Wolontariuszem można odnaleźć siebie, mieć dużo satysfakcji i zadowolenia, a najważniejsze być potrzebnym. Dodatkowo możliwe jest nauczenie się trudnej sztuki dawania i sprawiania przyjemności, choćby tylko dobrym słowem.

Działania podejmowane w ramach działalności koła kierowane będą głównie do osób potrzebujących z naszego najbliższego otoczenia, społeczności szkolnej i lokalnej, a z czasem będą obejmowały coraz szersze grono ludzi, których często nie znamy osobiście, a których prośby o pomoc docierają z różnych stron kraju i świata.

Opiekę nad kołem sprawują wspólnie panie: Anna Niedźwiedzka (koordynator ds. pomocy zwierzętom), Jolanta Skoczeń (koordynator ds. krwiodawstwa, współpracy z hospicjum „Razem możemy więcej" oraz zbiórki nakrętek), Anna Górka (koordynator ds. promocji czytelnictwa), Małgorzata Zagożdżon (koordynator ds. akcji społecznych) oraz Agnieszka Skowron.

JAK ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM?

Chcesz działać bezinteresownie w naszym kole? Masz coś, co możesz zaoferować innym? Posiadasz wolny czas, który chciałbyś spędzić pomagając drugiemu człowiekowi? Dołącz do nas! Zgłoszenia przyjmuje pani Agnieszka Skowron.

pod tekst jako fotka