Alert Ekologiczno-Zdrowotny

 6 października 2017 r. w Centrum Ogrodniczym Daglezja w Rykach odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnej edycji powiatowego etapu Alertu Ekologiczno-Zdrowotnego. W trakcie uroczystości wręczono dyplomy oraz poinformowano o przyznanych nagrodach. Przebieg i realizacja działań alertowych w naszej szkole zostały wysoko ocenione przez Komisję Powiatową Alertu.

W trakcie roku szkolnego 2016/17, pod czujnym okiem pani Anny Niedźwieckiej, zrealizowaliśmy szereg przedsięwzięć z zakresu edukacji ekologicznej i promocji zdrowia począwszy od konkursów, happeningów, skończywszy na zbieraniu surowców wtórnych. Efektem osiągniętym w wyniku realizacji tego programu jest wzrost świadomości uczniów na temat wagi zdrowego stylu życia oraz głównych zagrożeń dla środowiska naturalnego.