Święto Patronki i ślubowanie klas pierwszych

„Człowiek może służyć czemuś, nigdy komuś” - słowa Marii Dąbrowskiej Patronki naszej szkoły stały się mottem apelu, który odbył się 10 października 2017 r.

W tym dniu społeczność szkolna obchodziła bowiem Dzień Patronki, który połączony został ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu głos zabrała Pani dyrektor Gabriela Wojdat. W swoim przemówieniu serdecznie powitała uczniów klas pierwszych: technikum ekonomicznego i hotelarskiego (wych. p. Iwona Czerwińska), gastronomicznego (wych. p. Ewa Kania) i branżowej szkoły zawodowej (wych. p. Daria Madejska). Życząc powodzenia w nowej szkole, Pani dyrektor zwróciła również uwagę na to, że obok praw uczniów istnieją także obowiązki, które powinni oni wypełniać solidnie i systematycznie. Wśród nich nie można oczywiście zapomnieć o pilnej nauce i uczęszczaniu na zajęcia, ale także szacunku do drugiego człowieka, wzajemnej współpracy i pomocy.

Po przemówieniu Pani dyrektor nastąpił moment ślubowania i wypowiedzenia przez uczniów słów przysięgi:

„My, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie, ślubujemy: uczyć się pilnie i nie zawieść pokładanych w nas nadziei, rzetelnie spełniać swe obowiązki, zdobywać i utrwalać wartości wskazane przez naszych wychowawców, nie splamić się czynem niegodnym człowieka…”

 Następnie nauczyciele i uczniowie mogli obejrzeć program poświęcony życiu i twórczości Marii Dąbrowskiej, który przygotowała kl. III TG pod opieką p. Hanny Prokockiej.

 Tak właśnie rozpoczął się nowy rozdział w życiu naszych „pierwszoklasistów” – czeka ich w murach naszej szkoły mnóstwo wyzwań, a także i nowych doświadczeń i przygód.