„ ...Kto liczy na stulecia, ten wychowuje i kształci dzieci” - Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. O godz. 13.00 w sali gimnastycznej zebrali się goście, nauczyciele, emeryci, renciści, pracownicy obsługi i administracji, a także uczniowie. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu..

Następnie głos zabrała Pani dyrektor Gabriela Wojdat, która w swoim wystąpieniu mówiła o roli nauczyciela i jego trudnej misji w dzisiejszym świecie.

Po przemówieniu Pani dyrektor wręczyła nagrody następującym nauczycielom: p. Marioli Sulimie, p. Iwonie Czerwińskiej, p. Agnieszce Skowron, p. Ewie Kani, p. Elżbiecie Pataj, p. Małgorzacie Wilk, p. Annie Górce.

Następnie głos zabrała p. Agnieszka Janiszek – przewodnicząca Rady Rodziców.

Po części oficjalnej uczniowie klasy II TH/TG pod opieką p. B. Barańskiego przedstawili program artystyczny. Jego pierwszym punktem było wręczenie Uczniowskich Oskarów. W tym roku nagrody kapituły uczniowskiej otrzymali:

  • p. Joanna Pardo w kategorii aktorka pierwszoplanowa,
  • p. Paweł Jakubowski i p. Stanisław Kania w kategorii aktor drugoplanowy,
  • p. Daria Madejska w kategorii scenariusz,
  • p. Ewa Kania w kategorii efekty dźwiękowe,
  • p. Bartłomiej Barański w kategorii reżyseria,
  • p. Wojciech Jarząbek w kategorii aktor komediowy,
  • p. Aleksandra Wiśniewska w kategorii kostium i charakteryzacja,
  • p. Elżbieta Pacierpnik-Lejwoda w kategorii efekty specjalne,
  • p. Elżbieta Świątkowska w kategorii film krótkometrażowy,
  • p. Jolanta Skoczeń w kategorii aktor dramatyczny.

Oskary Honorowe otrzymały: p. Gabriela

Po wręczeniu Oskarów przyszedł czas na „Dyktando”, czyli skecz, w którym uczennice (J. Michalak – nauczycielka, W. Kornas, M. Kłosiewicz, D. Wojtachnio, K. Gancarczyk, W. Gajda, K. Grylak, A. Niezgoda i N. Sobieszek) przedstawiły lekcję w krzywym zwierciadle.

Na sam koniec wszyscy uczniowie występujący w apelu zaśpiewali dla nauczycieli i gości piosenkę „Dach” z rep. Tabb & Sound'n'Grace.

Wszyscy zebrani w sali gimnastycznej świetnie się bawili. Apel zyskał ogromne uznanie w opinii krytyków, nauczycieli i uczniów.

Jeszcze raz dziękujemy klasie II TH/TG za dużą dawkę humoru i świetnej zabawy.