V Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

Olimpiada adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatów: bialskiego, lubartowskiego, łukowskiego, ryckiego, parczewskiego i włodawskiego, a jej cel to poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości zakresie zdrowia psychicznego. Olimpiada składa się z trzech etapów – szkolnego, powiatowego i finału regionalnego, którego organizatorem w bieżącym roku jest Powiat Rycki.

W etapie szkolnym wzięło udział 10 uczniów. Po zaciętej walce i dogrywce do etapu powiatowego zakwalifikowały się Zuzanna Świderska z kl. II TEO, Karolina Zięba i Katarzyna Juścińska z kl. IV TE.

Etap powiatowy został rozegrany 12 października 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Leopoldowie. Komisja konkursowa wyłoniła spośród uczestników 3 laureatów. Niestety, naszym dziewczętom zabrakło szczęścia i nie zobaczymy ich w wielkim finale.

Koordynatorem przedsięwzięcia w ZSZ nr 2 w Dęblinie była p. Małgorzata Zagożdżon.