Ekonomia nie jest trudna

26.10.17 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z ekonomii dla gimnazjalistów. Uczestniczyli w nich zaproszeni uczniowie z gimnazjum ZSO nr 1 w Dęblinie wraz z wychowawczynią, panią Bożeną Cybulą.

Mieli oni możliwość poznać szkołę i atmosferę w niej panującą. W trakcie warsztatów przeprowadzonych przez nasze nauczycielki, panie A. Wiśniewską i E. Świątkowską poznali podstawowe pojęcia z zakresu ekonomii. Uzyskaną wiedzę sprawdzili w praktyce, uczestnicząc w grze internetowej portalu NBP – „Od bułki do spółki”.

Gimnazjaliści mieli za zadanie prowadzić firmę wykorzystując zdobytą wiedzę, podejmowali decyzje w zakresie wielkości sprzedaży, nakładów inwestycyjnych na marketing, samodzielnie ustalali ceny na podstawie prognoz generowanych przez rynek wirtualny. Wygrała drużyna, która osiągnęła najwyższy zysk ze sprzedaży, około 2 miliony zł.

Tego dnia również w naszej szkole odbywał się konkurs gastronomiczny „Kucharz na medal”, w którym gimnazjaliści mieli możliwość wziąć udział jako degustatorzy i oddać swój głos na najlepszą potrawę.

Naszym gościom spodobały się zajęcia i z chęcią odwiedziliby naszą szkołę raz jeszcze, do czego serdecznie namawiamy. A to kilka wypowiedzi gimnazjalistów po zajęciach:

„Bardzo fajna szkoła, sympatyczni uczniowie” – Mikołaj

„Pozytywnie nastawieni ludzie, wyrozumiała oraz sympatyczna sorka Wiśniewska od ekonomii. Pozdrawiamy dziewczyny, które się nami opiekowały” .

„Moje ogólne wrażenia są bardzo pozytywne, jestem mile zaskoczony. Koleżanki, które oprowadzały, były bardzo miłe. Szkoła ta wydaje się być przyjemna. Myślę, że powinienem przemyśleć wybór dalszej szkoły ponadgimnazjalnej” – Wojtek.

„Bardzo podobały się na zajęcia, chętnie odwiedzimy szkołę jeszcze raz. Miło spędziłyśmy czas podczas zajęć z najlepszą nauczycielką E. Światkowską z ekonoma. Dowiedziałyśmy się wielu przydatnych rzeczy. Jest tu bardzo przyjemna atmosfera.” – Wiktoria, Milena, Aleksandra, Agata, Julia, Wiktora.

Lidka i Oliwia z kl. II TE