Hasło życie, odzew krew
Nasz "dar krwi"

W piątek, 27 października 2017 r. odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana przez Szkolny Klub PCK. Jak co roku spotkała się ona z wielkim entuzjazmem ze strony naszych uczniów. Wiele osób chciało zaangażować się w to szlachetne przedsięwzięcie i oddać swoją krew. Ankiety wypełniło 30 osób, uczniowie klas trzecich i czwartych.

Niestety powody zdrowotne, głównie przeziębienie, wyeliminowało część z nich i jedynie 16 uczniów mogło oddać krew. Na szczęście nikt nie zemdlał i po zakończonej akcji wszyscy radośnie udali się do domów konsumować czekoladę.

Akcję zorganizowano we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Kolejna akcja już na wiosnę.

Zachęcamy wszystkie pełnoletnie osoby, aby dołączyły do grona honorowych dawców krwi. Podzielcie się, bo tego cennego daru nie da się wyprodukować.