NIEPODLEGŁOŚĆ OCZAMI NASZYCH UCZNIÓW

logo17 Szkolne Koło Historyczne oraz samorząd uczniowski jak co roku przygotowało akcję upamiętniającą odzyskanie przez Polskę niepodległości. W tym roku chcieliśmy sprawdzić z czym dzisiejszej młodzieży kojarzy się 11 listopada.

Aby zachęcić uczniów do aktywności na I piętrze została wystawiona tablica, na której każda klasa zamieściła hasło bądź dwuwiersz, który jej zdaniem najlepiej opisuje listopadowe święto. Czytają ich prace uważamy, że egzamin na patriotę został zdany!Ponadto w dniach 6-8 listopada wśród uczniów została przeprowadzona sonda pt. „Ojczyzna i patriotyzm oczami naszej młodzieży”. Uczniowie odpowiadali na kilka podstawowych pytań dotyczących odzyskania przez Polskę niepodległości i wypowiadali się czym jest dla nich ojczyzna i patriotyzm. Film można znaleźć na naszym szkolnym facebooku.