Uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie czytają dzieciom

Szkolny Klub Wolontariatu ruszył z kolejną akcją, która otrzymała nazwę „Mądra szkoła czyta dzieciom”. Z pomocą pani Anny Górki, szkolnej bibliotekarki, uczniowie nawiązali współpracę z Miejskim Przedszkolem nr 3 przy ul. 15 Pułku Piechoty "Wilków" w Dęblinie. Uzgodniliśmy z pracownikami przedszkola, iż raz w miesiącu nasi wolontariusze pojawią się u dzieci z nową ciekawą książką i tematem do rozmowy. Nasze wizyty wpisują się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”

I tak 15 listopada 2017 r. pierwsze wolontariuszki z klasy 2 Technikum Ekonomicznego, Nikola Frątczak i Oliwia Stachura odwiedziły przedszkole, gdzie przeczytały dzieciom książkę Elizy Piotrowskiej z serii Tupcio Chrupcio pt. „Nie chcę się myć”. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy małego i dzielnego Tupcia oraz rozmawiały o sposobach zachowania higieny i o tym, jak pomagają rodzicom w sprzątaniu.

Zajęcia przyniosły korzyści obu stronom. Nasi uczniowie zaangażowali się w działalność społeczną oraz mogli zdobyć doświadczenie w wystąpieniach publicznych. Przedszkolaki mogły zapoznać się z tekstami wartościowymi pod względem literackim i poznawczym.

Kolejne odwiedziny w przedszkolu już w grudniu.