Nasze uczennice na podium w Lubelskim Konkursie Szkół Gastronomicznych „Kuchnie regionalne – kuchnia lubelska”

            23 listopada 2017 r. w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie odbył się Lubelski Konkurs Szkół Gastronomicznych ,,Kuchnie regionalne – kuchnia lubelska”.

            Wśród 14 zespołów składających się z uczniów szkół gastronomicznych z województwa lubelskiego znalazły się także reprezentantki naszej szkoły – Natalia Bogusz i Patrycja Filiks z kl. II TG.

Po wylosowaniu stanowisk, uczestnicy przystąpili do ustnej prezentacji swoich dań. Każdy zespół opisywał sposób przyrządzenia wybranej przez siebie potrawy, zarówno w języku polskim, jak i obcym. Uczniowie dzielili się również swoimi inspiracjami, które skłoniły ich do stworzenia dań konkursowych. Natalia i Patrycja zajęły III miejsce przygotowując potrawę konkursową – filet z kaczki na placuszkach żukowskich z sosem wiśniowym i skorzonerą duszoną z serem janowickim w śmietanie. Wszystkie dania przygotowane przez uczniów zachwycały smakiem, aranżacją i sposobem podania. Każdy uczestnik został nagrodzony upominkami. Zespoły, które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymały atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów.                       Reprezentantkom naszej szkoły gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            Podziękowania za przygotowanie uczennic do konkursu kierujemy do pana Marka Rybackiego – Wiceprezesa Europejskiego Stowarzyszenia Euro-Toques Polska oraz Wiceprezesa Stowarzyszenia Carving Team Poland. Pan Marek Rybacki zdobył m. in. Mistrzostwo Europy w Przyrządzaniu Potraw z Karpia, Wicemistrzostwo i Mistrzostwo Polski w Podawaniu Baraniny. Jest Laureatem Kulinarnego Pucharu Polski w 2012 r., a także Mistrzem Polski w Carvingu.

            Dziękujemy także p. Teresie Flont i p. Marcie Szpadzik za wsparcie merytoryczne i wszelką pomoc naszym uczennicom.

Bartłomiej Barański