Zdrowe kalorie na początek dnia

Król Stanisław August Poniatowski miał swoje „obiady czwartkowe”, a my mamy „śniadania wtorkowe” - cykliczne spotkania uczniów i nauczycieli przy wspólnym śniadaniu, które będą się odbywały we wtorki przez cały okres zimowy.

Wszyscy wiemy, jak ważną rolę odgrywa śniadanie. Niestety, są osoby, które z racji porannego pośpiechu nie są w stanie go przygotować i zjeść. Samorząd uczniowski rozpoczął więc akcję „Śniadanie daje moc” promującą właściwe nawyki żywieniowe oraz integrację społeczności szkoły.

Dziś, 19 grudnia 2017r. na stołach królowały musli i granola z jogurtami oraz świeże i suszone owoce. W przyszłości pojawią się kolorowe sałatki oraz zdrowe kanapki. Na tablicy informacyjnej umieściliśmy hasła promujące zdrowe nawyki żywieniowe, np. „Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem”, „Ruch bez ograniczeń – słodycze z umiarem”, „Jedz o stałych porach i nie spiesz się”, czy też „Dzień bez 5 porcji warzyw i owoców to dzień stracony”.

Mamy nadzieję, że nasze działania uświadomią wszystkim, jak ważną rolę odgrywa właściwe odżywianie. Przed nami kolejne śniadanka, na które już teraz zapraszamy, życząc wszystkim uczestnikom „Smacznego!!!”