WOLONTARIAT CZYTELNICZY

„Mądra szkoła czyta dzieciom”

 Szkolny Klub Wolontariatu po raz kolejny gościł w Miejskim Przedszkolu nr 3 przy ul. 15 Pułku Piechoty "Wilków" w Dęblinie z akcją „Mądra szkoła czyta dzieciom”. Akcja polega na cyklicznym głośnym czytaniu książek w przedszkolu, a nasze wizyty wpisują się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”, której celem jest rozbudzenie wrażliwości czytelniczej oraz kształtowanie nawyku czytania.

15 stycznia 2018 r. wolontariuszki z klasy 2 Technikum Organizacji Reklamy: Kamila Gałat i Anna Kamińska odwiedziły przedszkolaków i przeczytały im książkę „Franklin i książka z biblioteki”, która stała się okazją do rozmowy na temat czytania i szanowania książek. Wszystkie dzieci lubią słuchać, jak czytają dorośli, a po dzisiejszym spotkaniu będą wiedziały jak należy obchodzić się z książką.

Druga książka to „Łatek gagatek” Wiesława Drabika z serii „bajki-szukajki”. Ta pozycja stała się z kolei okazją do ćwiczenia zmysłu wzroku. Dzieci śledziły losy małego czworonoga oraz miały za zadanie odnaleźć go na kartach książki. Maluchy z dużym zaangażowaniem szukały pieska Julki. Opowiadały również o swoich zwierzątkach domowych i zabawach z nimi.

Kolejne odwiedziny w przedszkolu niebawem.