Koniec semestru – pora na relaks

W środę - 17 stycznia 2018 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce sportowo-rekreacyjnej na lodowisko i do kręgielni w Radomiu. Wyjazd zorganizował samorząd uczniowski, a jego celem była integracja uczniów oraz upowszechnianie form aktywnego wypoczynku.

Pierwszym punktem programu było lodowisko. Śnieg i mróz – aura pogodowa niewątpliwie sprzyjająca jeździe na łyżwach. Najbardziej wytrwali spędzili tego dnia prawie dwie godziny jeżdżąc na lodzie. Niektórzy uczniowie świetnie jeżdżą na łyżwach, a inni dopiero stawiali pierwsze kroki, w czym pomocą służyły im bałwanki. Oczywiście nie obeszło się bez upadków, ale co to za łyżwiarz, który ani razu się nie przewrócił.

Około godziny 14.00 skierowaliśmy nasze kroki do kręgielni. Dla wielu osób było to pierwsze spotkanie z tą grą, która okazała się jednak niezwykle wciągająca. Pomimo początkowych trudności, uczniowie świetnie sobie radzili. Prawie każdemu z nas udało się zdobyć strike’a, po którym następował taniec radości. Pobyt w kręgielni dostarczył nam wielu emocji i okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej i zabawy. W końcu nic tak nie nie integruje, jak sportowa rywalizacja z dużą dawką dobrego humoru.

Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Niektórzy już po cichu planują kolejny wyjazd.