logo int  Szkolny Tydzień Bezpiecznego Internetu 

„Pomyśl zanim klikniesz!” to hasło najlepiej odzwierciedla „Tydzień Bezpiecznego Internetu”, który trwał w naszej szkole od 26 lutego do 2 marca 2018 r. Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez klasy Ia i IIa w ramach całorocznej akcji samorządu uczniowskiego „Aktywny uczeń – Aktywna szkoła”.

Na lekcjach wychowawczych uczniowie poznawali zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Młodzież pogłębiła swoją wiedzę, oglądając krótkie spoty filmowe, których tematem były: bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online, nadużywanie Internetu oraz seksting. Ponadto każda klasa, przygotowała plakat bądź hasło, związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu. Plakaty te, zostały umieszczone na tablicy poświęconej ww. akcji i były doskonałym uzupełnieniem gazetki informacyjnej przygotowanej przez młodzież.

Na języku angielskim, uczniowie rozważali zagadnienie netykiety, tworząc listę 10 zasad dobrego zachowania się w Internecie. Próbowali także zdecydować czy Internet jest dobrodziejstwem, czy zagrożeniem.

Reprezentacje klas I-IV wzięły udział w grze z wykorzystaniem telefonów komórkowych, które posłużyły jako czytnik kodów QR. Zadanie polegało na wypełnieniu luk w tekście dotyczącym zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Aby odnaleźć pożądaną informację należało skanować kody, które zostały ukryte na korytarzach w całej szkole.

Po przeprowadzonej akcji edukacyjnej należy mieć nadzieję, że od tej pory młodzież nie będzie tylko „klikać”, ale przede wszystkim „klikać rozumnie”.

Koordynatorami szkolnej akcji byli wychowawcy klas: p. Daria Madejska oraz p. Małgorzata Wilk.