Pamiętamy o żołnierzach wyklętych
- odwiedziny w Muzeum Sił Powietrznych”

1 marca 2018 roku z okazji Święta Żołnierzy Wyklętych uczniowie klasy I TE/TH i I TG wzięli udział w wieczornicy historycznej organizowanej przez Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Spotkanie prowadził pan Marcin Arbuz – doktorant KUL, asystent muzealny, specjalista ds. ikonografiki. Podczas spotkania młodzież mogła wysłuchać m.in. opowieści płk. Jana Węski, który przedstawiał pogrom niemiecki ostatnich lat wojny w okolicach Annopola, a w szczególności wsi Borów.

Spotkanie bardzo podobało się uczniom, poznali wiele ciekawych faktów z tamtego okresu, a o wrażeniach opowiadali później w szkole koleżankom i kolegom. Wyjście młodzieży zostało zainspirowane przez Szkolne Koło Historyczne działające w naszej szkole, kierowane przez p. Joannę Pardo. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że z chęcią wybiorą się na kolejne spotkania.